Banyo Tadilatı

İçindekiler
Banyo Tadilatı
Banyo tadilatı, ev yenileme işlerinde en modern çizgilerin yer aldığı konsept çalışmalar başında gelir. Peki banyo tadilatı nasıl yapılır? Banyo tadilat ücretleri ne kadar?
Küçük Banyo Tadilatı
Küçük Banyo Tadilatı
Küçük banyo tadilatı aşamaları ve yapılan işçilik ile oldukça dikkat isteyen bir çalışmadır. Bunun en önemli sebebi; elektrik, su ve seramik döşeme gibi hassasiyet gerektiren işlerin tümünün bir arada yapılmasıdır. Peki başarılı bir banyo içi tadilat işlemi için ne yapmak gereklidir? Tadilat ustası seçerken nelere dikkat etmelidir? Ortalama bir 6 metrekare banyo tadilat fiyatları ne kadardır? Banyo için tadilat işlerinde hangi malzemeler kullanılır? banyo yenilemesinde hangi işlemler uygulanır hangi adımlar takip edilir?

Banyo Tadilat Fiyatları

Banyo tadilat fiyatları konusunda sektörde belirli bir rakam aralığı olsa da her firma kendine göre bir tutar belirleyecektir. Yapılacak tadilat çalışmasında sunulacak hizmet detayı, çalışacak usta sayısı, tadilat süresi ve kullanılacak malzemeye kadar her husus fiyata etki edecektir. Bu sebeple öncelikle banyo tadilat ücretleri noktasında en çok etkili olan tadilat çalışmalarını ve detaylarını bilmek gereklidir. Banyo içerisinde yapılacak iş sayısı, işin kapsamı ve ekstra istenen çalışmaların her biri banyo tadilatı işçilik fiyatları‘na yansıyacaktır. Bu nedenle alanın önceden keşifle incelenmesi ve buna uygun şekilde tadilat süresi verilerek fiyat teklifi sunulması en makul adım olacaktır.

Banyo Tadilat Fiyat Teklifi Örneği

Ölmez Dekorasyon& İç Mimarlık Logo

Salon Tavan, 2 adet Tv ünitesi, Banyo Tadilat Fiyat Teklifi – 07.09.2021

YAPILACAK İŞİN DETAYLARI

● Ön teklif görüşmesinden sonra teklif te var ise gerekli revize yapılıp netleştirilecektir. Çalışmanın tüm detayları belirlendikten sonra teklif revizesinde çalışmaların ilerleme şeması dahil tüm detaylar belirtilecektir.

ÇALIŞMALARIN İŞLEYİŞ ŞEMASI

 •  Teklif anlaşılıp tüm detaylar görüşüldükten sonra var ise teklif te gerekli revizeler yapılıp müşteriye sunulacak ve teklif netleştikten sonra sözleşme aşamasına geçilecektir.
 • Sözleşme aşamasından sonra banyo, salonun tüm mimari 3d çizimleri yapılıpmüşteriye sunulacaktır ve var ise üzerinde gerekli revizyonlar yapılıp müşteriden onay alındıktan sonra imalat aşamasına geçilecektir.
 • Çalışmaların işleyiş şeması kırım, söküm, altyapı ve üst montaj şeklinde olacakve sözleşme aşamasında daha detaylı şekilde belirtilecektir.
NOT / Sözleşme aşamasında işin başlama, teslim tarihleri, ilerleyişi , firmamızın ve müşterinin yükümlülükleri, ödeme planı gibi detaylar ayrıntılı bir şekilde belirtilecektir. NOT / Çalışmaların tamamı firmamız tarafından 2 yıl garantilidir.

KULLANILACAK MALZEMELERİN MARKA VE ÖZELLİKLERİ

 • Elektrik malzemesi alt yapı kablo, HES, ÖZNUR, SEVAL, ALTIN Led spot ve motorları MARKT, HOROZ VEYA NÜANS. Anahtar ve priz viko karre serisi ve sigortalar SİEMENS, LEGRAND, SCHNEİDER veya VİKO olacaktır.
 • Su tesisatı ve kat kalorifer tesisatı alt yapı EGE YILDIZ veya FIRAT.
 • Seramik malzemeleri SERAMİKSAN veya KÜTAHYA SERAMİK veya AQUA marka birinci sınıf seramik olacaktır ve müşteriye aittir. VİTRİFİYE : Batarya takımları, duş seti, klozet seti, seramik lavabo ve mutfak evyesini kapsamamaktadır. SERAMİK MALZEME : Seramikler, yapıştırıcı, çıta ve derzi kapsamamaktadır.
 • Banyoda duşakabin 6 ml temper camlı, kumlamalı veya kumlamasız , komple krom aksamlı olacaktır.
 • Mobilya çalışmaları: Hilton lavabo dolabı ve tv ünitesinin gövde-kapak birinci sınıf mdf lam olacaktır.
 • Boya FİLLİ , MARSHALL veya DYO marka silikonlu silinebilir olacaktır.
 • Banyo zeminine uygulanacak izolasyon WEBER Dry Ss easy seri olacaktır.
 • Banyo ve wc tavanlar 30*30 klipin tavan olacak.
 • Wc kapı pvc kaplamalı veya melamin olacaktır.
 • Laminant parke ÇAMSAN veya VARİO marka 8ml , 3ml kapron ve 6cm geniş süpürgelik olacaktır.

YAPILACAK İŞLERİN FİYATI

 • Bu teklifte verilen rakamlar genel fiyat teklifidir ve yukarıda belirtilen kalemlerin tamamı projede ki metrajlarına göre birim fiyatı üzerinden hesaplanarak elde edilmiştir.
 • Kırım-Yıkım-Moloz-Nakliye: Banyo dolapları, banyo seramikleri, wc kapısı, salon parkesinin söküm işlemleri yapılıp çıkan molozların nakliyesi yapılacak.
 • Gazbeton-Niş: Wc kapı boşluğu kapatılacak. Banyoya yapılacak olan dolap ile duşakabinin arasına duvar örümü yapılacak. Duşakabin iç duvarına niş çalışması yapılacak.
 • Su Tesisat: Müşterimize sunmuş olduğumuz projeye göre banyoda su tesisat yenilemesi ve üst grupların montajı yapılacak.
 • Elektrik Tesisat: Müşterimize sunmuş olduğumuz projeye göre banyoda elektrik tesisat revizyonları ve üst grupların montajı yapılacak. Salon tavan aydınlatması ve tv ünitesi için spot – led bağlantıları yapılacak.
 • Kat Kalorifer: Banyoda gerekli revizyon ve havlupan montajı yapılacak.
 • Sıva-Şap:Banyo duvarlarına sıva çekilecek. Banyo zemin şapı komple yenilenecek. Salon yemek bölümünün zemin şapı yenilenecek.
 • Yalıtım: Banyo izolasyonu yapılacak. Malzeme dahildir.
 • Alçı Tamirat-Boya: Salon, koridor ve banyo duvarına gerekli alçı tamiratları yapılacak.Salon ve koridor tavan duvar boyanacak.
 • : 19.550TL
 • Asma Tavan: Salona asma tavan yapılacak. Malzeme işçilik dahildir.
 • Seramik-Mermer: Banyo duvar, ve zeminine müşterimizin almış olduğu seramiklerin işçiliği yapılacak. Banyo kapı eşiğine mermerin montajı yapılacak.
 • Klipin Tavan: Banyoya klipin tavan yapılacak.
 • Menfez: Banyoya alüminyum menfez montajı yapılacak.
 • Duşakabin:100×170 kumlamalı veya kumlamasız 6 mm alüminyum aksamlı duşakabin montajı yapılacak.
 • Mermerit: Banyo hilton dolap üstüne mermerit tezgahın işçilik ve montajı yapılacak. Müşterimizin almış olduğu çanak lavabonun montajı yapılacak.
 • : 11.610TL
 • Kapılar, Parke: Melamin veya pvc kaplama wc kapısının işçilik ve montajı yapılacak. Salon laminant parke döşenecek.
 • : 4.480TL
 • Mobilya: Banyo hilton dolap ayna dahil, çamaşır makinesi dolabı, rezervuar üst dolap, tv ünitesinin mdf lam gövde kapak olarak üretim ve montajı yapılacak.
 • : 15.930TL
 • Genel Toplam : 51.570TL+ KDV
 • TEKLİF GEÇERLİLİK SÜRESİ, VERİLEN TEKLİF TARİHİ İLE BİRLİKTE 7 GÜNÜ KAPSAMAKTADIR.
ÖLMEZ DEKORASYON & İÇ MİMARLIK ÖMER ÖLMEZ

İzmir Banyo Tadilat

Banyo Tadilatı İzmir Karşıyaka
Banyo Tadilatı İzmir Karşıyaka
İzmir banyo tadilat yaptırmak isteyenler için öncelik dekorasyon firması seçimidir. İzmir genelinde tadilat işleri ile uğraşan birçok firma vardır ancak bu firmaların her biri aynı doğrultuda hizmet vermemektedir. Banyo tadilat öncesi sonrası için yapılması gerekenleri eksiksiz yerine getirecek, işi yapan ve hizmet alanın tüm haklarının da gözetileceği bir çalışma olması şarttır. Banyo başta olmak üzere bazı ev tadilatı işlerinde yarım bırakılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan mağduriyetler söz konusudur. Bu nedenle öncelikle İzmir genelinde ev dekorasyon ve tadilat alanında profesyonel ve güvenilir hizmet veren bir mimarlık firması ile çalışılmalıdır. Banyo tadilat İzmir genelinde en çok ihtiyaç duyulan çalışmalar arasındadır. Uzun süre kullanım dışı kalan yazlık evlerinde özellikle ilkbahar döneminde detaylı tadilat çalışmaları yapılmaktadır. Banyo ve tuvaletlerde yapılacak bu tadilatlar sorunsuz bir yaz tatili için şarttır. Aynı zamanda uzun süre kullanılmış evlerde yeni banyo tadilat modelleri ile çok daha modern bir görünüm kazanmak istenmektedir. Banyo ve tuvalet tadilatı için öncelikle fiyat teklifi almanız çok daha uygun olacaktır. Sunulan fiyat teklifleri ile mutfak banyo tuvalet tadilat fiyatları içerisinde kalem kalem hizmet ve kullanılan ürün karşılaştırması yapmalısınız. Banyo mutfak tadilat firmaları içerisinde seçim yaparken mutlaka geçmiş tamamlanan işlerdeki başarıları incelenmelidir. Referans çalışmaları bilinen işine güvenilen firmalar ile çalışmakta büyük fayda vardır. Tuvalet banyo tadilatı için anlaşma sağlanan firma ile en başta iş sözleşmesi yapmak ve iş detaylarını yazılı şekilde elde tutmak gereklidir. İşin başlangıç ve teslim tarihlerinin toplam tutar ile beraber bu sözleşmede yer alması önemlidir. Banyo ya da tuvalet tadilatı genellikle küçük ve göz önünde olmayan alanlar olmadığı için göz ardı edilecek tadilat işi olarak görülmektedir. Bu nedenle en başta “sözleşmeye ne gerek var” şeklinde görüşler de ortaya çıkabilmektedir. Ancak banyo ve tuvalet tadilatı konusunda belirtilen günler dışında iş teslim etmek, banyo ya da mutfakta yapılan tadilatın yarım bırakılması gibi durumlar oldukça can sıkıcı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle banyo başta olmak üzere evinizde yaptıracağınız her tadilat çalışması için mutlaka yazılır bir sözleşmeye yer verin.

Banyo Tadilat İşleri

Banyo tadilatı aşamaları

Banyo tadilat hesaplama yapılırken hangi işlerin yapılacağı tespit edilmelidir. Bir banyoda kırma işlemi yapılırken başka bir banyoda sadece seramik mermer tadilatı yapılabilir. Buna göre yapılacak işlerin sayısına göre banyo tuvalet tadilat fiyatları ortaya çıkacaktır.

Mutfak banyo tuvalet tadilat fiyatları için esas olan başlıca banyo tadilatı aşamaları şu şekildedir:

Kırım - Yıkım - Moloz - Nakliye

Tadilat yapılacak banyo içerisinde kullanılmış dolaplar sökülür ve yeni dolapların, vitrifiye gruplarının takılacağı noktalarda kırma ya da yıkma işlemi yapılır. Sonrasında ortaya çıkan tüm moloz yığınları evden çıkartılır. Banyo dolapları, banyo seramikleri ya da wc kapısı söküm işlemleri bu aşamada yapılmaktadır.

Duvar Örme - Gazbeton - Niş

Tadilat yapılacak banyo içerisinde kullanılmış dolaplar sökülür ve yeni dolapların, vitrifiye gruplarının takılacağı noktalarda kırma yıkma işlemi yapılır ve duvar örme tamamlanır. Sonrasında ortaya çıkan tüm moloz yığınları evden çıkartılır. Banyo dolapları, banyo seramikleri ya da wc kapısı söküm işlemleri bu aşamada yapılmaktadır.

Su Tesisat

Komple banyo tadilat fiyatları İzmir genelinde sunulan çalışmalarda su tesisatı önceliklidir. Su tesisatı ile beraber üst grup olarak; banyo aksesuarları, duşakabin, klozet, musluk ve lavabo montajı da yapılmaktadır.

Elektrik Tesisat

Banyo tadilat ustası ararken ekipte elektrik ustası olup olmadığı en önemli hususlar arasındadır. Çünkü elektrik tesisatının banyodaki yeri ve önemli büyüktür. Tüm kırım ve söküm işlemleri tamamlandıktan sonra oluşturulan projeye göre banyoda elektrik tesisat revizyonları anahtar ve priz dağılımları projeye göre ayarlanmaktadır.

Kat Kalorifer

Banyo ısıtma sistemi için banyoda gerekli olan havlupan montajı yapılmaktadır. Aynı zamanda su ve doğalgaz tesisatında varsa sorunlu yerlerin revizesi yapılmaktadır.

Sıva - Şap

Banyo tadilat fikirleri uygulama aşamasında kusursuz bir çalışma kusursuz bir zeminden geçmektedir. Bu yüzden banyo duvarlarına sıva çekilerek banyo zeminine şap atılarak yenileme yapılmaktadır.
Seramiklerin ve diğer malzemelerin düz bir zeminde sağlam şekilde monte edilmesi için düzgün bir şap çalışması şarttır.

Yalıtım

Banyo tadilat malzemeleri içerisinde en önemlilerinden birisi de yalıtımdır. Banyoda yeterli yalıtım ile ısı kaybı önlenmeye çalışılmaktadır. Gerekli malzemeler yapılan işe dahildir.

Alçı Tamirat - Boya

Banyo ya da tuvalet tadilatında en belirgin eksiklik duvar zeminidir. Pürüzlü ya da çok kirli duvarlarda, delik vb. alanlar alçı tamiratı ile kapatılmaktadır. Düzleştirilen duvara yeni boya yapılmaktadır.

Seramik - Mermer

Özellikle vitra banyo tadilatı konusunda seramiklerin işçiliği önemlidir. Müşterinin aldığı seramiklerin takılması yani işçiliği yapılır ve kapı eşiğindeki mermer monte edilir.

Klipin Tavan

Banyo tadilat fikirleri içerisinde en modern dokunuşlardan olan klipin tavanın yapım aşamasıdır.

Menfez

Banyoya alüminyum menfez montajı yapılması işidir. Banyo dekorasyonuna uygun menfez kapakları seçilerek seramiklerin döşenmesinin akabinde takılmaktadır.

Duşakabin

Duşakabin montajı banyo dekorasyonu için olmazsa olmaz aşamadır. Burada duşakabin modeli fiyata etki eden en önemli işlemlerden birisidir. Genellikle Kumlamalı veya kumlamasız 6 Mm alüminyum aksamlı 90 90 duşakabin montajı yapılmaktadır.

Mermerit, Çimstone, Granit, Mermer, Dekton tezgah

Tezgah seçimi ve montajı banyonun olmazsa olmazlarındandır. Modern banyo dekorasyonlarında banyo Hilton dolap üzerine Çimstone, Granit, Mermer veya Dekton tezgah montajı yapılır. Yine bu aşamada müşterinin aldığı çanak lavabo montajı da yapılmaktadır.

Kapı

Banyo ya da tuvalet kapısı son dokunuşlarda dekorasyonun zenginliğini ortaya koyacaktır. Bu adımda melamin ya da PVC kaplama WC kapısının işçiliği ve montajı yapılmaktadır.

Mobilya

Banyo dekorasyonu için en önemli dokunuşlardan birisi hiç şüphesiz banyo mobilyasıdır. Banyo Hilton dolap ayna dahil, çamaşır makinesi dolabı, rezervuar üst dolap mdf lam gövde kapak şeklinde üretilerek montajı yapılmaktadır. Firmamızın mobilya üretimhanesinde özel ölçülerdeki dolaplar hazırlanarak montaja hazır hale getirilmektedir.

Banyo Tadilat Örnekleri

Banyo tadilatı yaptıranlar

Sık Sorulan Sorular

Banyo tadilatı ne kadar tutar doğru yanıt verebilmek için tadilat işine başlamadan önce mutlaka yerin görülmesi ve alana uygun fiyat verilmesi gereklidir. Bu sebeple firmamız öncelikle ücretsiz keşif yapmakta sonrasında banyonuzun ihtiyacına göre banyo tadilat hesaplama yaptıktan sonra fiyat teklifi sunmaktadır.

Banyo tadilatı kaç gün sürer diye merak ediyorsanız, burada belirleyici olan banyonun büyüklüğü ve ihtiyaç duyulan çalışma sayısıdır. Tadilatın kapsamına göre süre belirlenmektedir. Ortalama 3 – 14 gün.

Banyo wc tadilat detayları hakkında bilgi almak için lütfen Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık ile iletişime geçiniz.

İletişime geçilen ev sahiplerinin banyolarına ücretsiz keşif yaparak olması gereken çalışma dahilinde ortalama banyo tadilat masrafı fiyat teklifi sunmaktayız.

Taksitle banyo tadilatı yapmak elbette mümkündür. Yapılan çalışmaya ait işlem tutarının bir kısmı kredi kartı ile taksitlendirilebilmektedir.

Mutfak Tadilat Fiyatları 2020
Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Mutfak Tadilatı

Mutfak tadilatı, zamanla zarar görmüş ve eskimiş mutfakların yenilenmesini ifade etmektedir. İhtiyacın yanı sıra zevkler ve tercihler doğrultusunda da mutfak dolabı ve mutfak dezgahı gibi eşyalarında değişim ve tadilat işlemleri yapılabilmektedir.

Banyo Tadilatı
Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Banyo Tadilatı

Banyo tadilatı, ev yenileme işlerinde en modern çizgilerin yer aldığı konsept çalışmalar başında gelir. Peki banyo tadilatı nasıl yapılır? Banyo tadilat ücretleri ne kadar?

İç Mimarlık Ofisleri
Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

İç Mimarlık Hizmeti

İç mimar hizmeti: tasarım ve dekorasyon iki farklı kavram olarak ifade edilebilir. İç mekan tasarımı, tüm detayların teknik bir şekilde hesaplanmasını gerektiren bir durum olarak bilinmektedir.

Ev Tadilatı Yaptıranlar Müşteri Uyarı Bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

LÜTFEN FORM DOLDURUN