Banyo Tadilatı Ne Kadara Mal Olur?

Banyo tadilatı ne kadara mal olur
Banyo tadilatı ne kadara mal olur? Banyosunu yenilemek isteyen herkesin merak ettiği bir konudur. Banyo evin en önemli kullanım alanlarından bir tanesidir ve tadilatı da evin diğer alanlarına kıyasla daha masraflı ya da yorucu olabilmektedir. Bu nedenle konu hakkındaki tüm araştırmaların titizlikle yapılması oldukça önemlidir.

İçindekiler

Banyolar genellikle çok geniş metrekareye sahip alanlar olmadığından maliyetinin pek fazla olmayacağı düşünülebilmektedir. Ancak fayans, seramik, dolap, yüzey kaplaması gibi malzemeler banyo tadilatının fiyatlarını ciddi oranda etkilemektedir. Bu nedenle banyo tadilatında ilk olarak bütçe belirlenmeli ve işlemlere ona göre başlanmalıdır.

Küçük Banyo Tadilatı Fiyatları
Küçük Banyo Tadilatı Fiyatları

Banyo için ilk olarak duvar ve zemin için, banyo armatürleri için, banyo dolap ve mobilyaları için piyasa araştırılması yapılmalı ve ortalama bir fiyat listesi çıkartılmalıdır. Bunun yanı sıra banyo için yapılacak değişiklikler belirlenmeli ve dekorasyon konusunda da fikir sahibi olunmalıdır.

Küçük Banyo Tadilatı Fiyatları

Banyolarda en çok göze çarpan malzeme fayans ve seramiklerdir. Seramiklerin fiyatları ölçü, desen ve kalitesine göre farklılık göstermekle birlikte 220 TL – 900 TL arasında değişebilmektedir. Bunun yanı sıra duşakabin fiyatları 2000 TL, klozet fiyatları ise 1500 TL’den başlamaktadır. Tabii bu fiyatlar ortalama piyasa fiyatları olup net bir bilgi içermemektedir.

Banyo tadilatı ne kadara mal olur? Sorusunun cevabı net olarak bilinmemekle birlikte piyasa araştırması yaparak ortalama fiyatlara erişebilmek mümkündür. Bununla birlikte Koçtaş, Tekzen, İkea gibi yapı marketlerden ihtiyaç duyulan bu malzemeler temin edilebilmektedir.

Fiyat banyonun boyutlarına göre de değişebilmektedir. Bu nedenle metrekaresi küçük olan banyolar büyük banyolara kıyasla otomatikman daha uygun fiyatlara yenilenebilmektedir. Tabii yine de kullanılan malzemelerin kalitesi de bu durumu etkileyen faktörlerden birisidir.

Fayans Döşemek Ne Kadar Sürer?

Fayans Döşemek Ne Kadar Sürer
Fayans Döşemek Ne Kadar Sürer

Fayans döşemek ne kadar sürer sorusu, tuvalet, banyo ya da mutfağını yenilemek isteyen birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. Evin tadilatında yapılması gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek ve planlamak daha doğrudur. Bu yüzden fayans döşemek ne kadar sürer , fiyat aralığı ne kadardır gibi önemli soruları, işe başlamadan önce cevaplamakta yarar vardır.

Fayans Döşeme Kaç Gün Sürer?

Fayans döşeme, ev yenilerken ya da yeni ev yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli işlemlerden biridir. Çünkü zemin, her daim görünür olan ve tesisat sisteminin üzerine konumlanan önemli bir bölümdür. Fayans zeminler de, parke ya da beton zeminler kadar önem arz etmektedir. Genellikle banyo ve mutfak gibi mekânların zeminine, bazen de duvarlarına döşenen fayanslar, dikkatlice ve ustalıkla yapılmalıdır.

Fayans döşeme işlemi, doğru yapılmadığı takdirde büyük sorunlara yol açabilir. Özellikle altında su tesisatı konumlanan fayans zeminler, özenle ve dikkatlice döşenmelidir. Fayans döşeme masrafları ya da süresi, döneme, mekâna ve duruma göre değişiklik gösterebilir. Fayans döşemek ne kadar sürer sorusuna net bir yanıt verilemese de, tek bir banyo için genellikle 3-4 gün sürdüğü düşünülmektedir.

Banyo tadilatı kaça mal olur 2022?

Fayans Döşeme Kaç Gün Sürer
Fayans Döşeme Kaç Gün Sürer

Komple bir banyo yenilemesi yapmak isteyenler, çok farklı kalemlerde hesaplama yapmaları gerektiğini bilmelidir. Banyo tesisatı, varsa eski fayansların kırılması, altlarındaki arızaların giderilmesi ve yerine yeni seçilen fayansların döşenmesi gibi pek çok adımı takip etmeleri gerekir. Yeni fayansları döşemeden önce, eskilerini kırmak daha doğru bir tercihtir. Bu sayede varsa mevcut bir arıza durumu tespit edilip çözülebilir.

Banyo tadilatı kaça mal olur 2021 – 2022? Fiyat hakkında konuşabilmek için, döşeme işlemini yapacak olan ustanın mekânı incelemesi gerekir. Bu keşif işleminin ardından, yapılması gereken uygulamalar tespit edilip, daha planlı bir şekilde ilerlemek mümkün olur. Tadilatı yapılacak bir banyonun sıradan ya da lüks oluşuna veya ihtiyacı olan uygulamanın tespitine göre fiyat değişikliği gözlenebilir. 25000 TL - 85000 TL arası bir maliyet olabileceğinden, en doğru rakamı bulabilmek için, banyonuzun ihtiyaçlarını bilmeniz daha doğrudur.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo fayanslarını, banyonuzun konseptine ve kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Günümüzde, çok farklı çeşit ve desen seçeneğinde fayansı bulabilmeniz mümkündür. Fayans döşemek ne kadar sürer konusunda da bilgi sahibi olduktan sonra, banyonuzu dilediğiniz gibi tasarlamak daha kolay olacaktır. Kalite, marka, çeşit ya da fiyat gibi pek çok konuyu göz önünde bulundurarak, fayans döşeme işleminde en doğru adımları Ölmez Dekorasyon İç Mimarlık ile atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Firmamızda Tasarım ve Ugulama hizmeti alırsanız iç mimari proje bedeli talep etmiyoruz, bu hizmetimiz tamamen ücretsiz bir şekilde iç mimarlarımız tasarından bedelsiz verdiğimiz bir servistir. Sadece tasarım ve proje hizmeti almak isterseniz o zaman iç mimar ücretleri ödeyeceksiniz.

ÖLMEZ DEKORASYON & İÇ MİMARLIK
Dış mekan Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Ücretsiz Keşif

Firmamız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Ücretsiz Keşif için Lütfen eksiksiz form doldurun. Bizi tercih ettiğiniz için Teşekkür ederiz!
Tadilat Dekorasyon Yaptıranlar

Tadilat Dekorasyon Yaptıran Müşteri Uyarı Bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi:

Devam Oku

Anahtar teslim ev tadilat, dekorasyon projelerinde 3D TASARIM PROJESİ - İNCE TEMİZLİK HEDİYE KAZANACAKSINIZ! NOT: 3d çizim ve tasarım müşterinin isteği doğrultusunda çizilir ve var ise revize si yapılır. Müşteriden son onayı alınana kadar çizilir ve tamamen ücretsizdir.