Tadilat İşleri Nelerdir?

Tadilat İşleri Nelerdir
Tadilat işleri nelerdir sorusu, genellikle evini yenileyenler ya da yeni bir mekana taşınanların sıkça sorduğu bir sorudur. Kimi zaman ev ya da işyerinizde, bir takım tadilatlar yaptırmak isteyebilirsiniz. Bunun nedeni yeni taşınma sonrası tamirat çalışması olabileceği gibi, uzun yıllar yaşadığınız mekânda yıpranmış ve eskimiş bazı bölümleri onarmak için de olabilir.

İçindekiler

Ev tamirat ve tadilat işleri nelerdir?

Ev Tamirat Ve Tadilat İşleri
Ev Tamirat Ve Tadilat İşleri

Peki, ev tamirat ve tadilat işleri nelerdir? Birçok iş koluyla çeşitlenebilen ev tadilat işleri mevcuttur:

Ev Tadilat İşleri. Ev tadilat tamirat işleri.

Kırım yıkım
Moloz atımı. Nakliye. Vinç.
Ambalaj
Zemin koruma kapatma
Duvar örme. Niş.
Sıva, dekoratif sıva. Şap.
İzolasyon. Yalıtım.
Alcipan, alçıpan duvar tamiri. Alçı.
Asma Tavan. Alçıpan tavan. Klipin tavan.
Stropiyer. Perde bandı.
Duvar boya. Tavan boya.
Sıhhi tesisat
Yerden isıtma
Kat kalorifer tesisatı
Elektrik Tesisat
Dekoratif aydınlatma
Doğalgaz proje. Doğalgaz hatti.
Seramik. Mermer. Granit yer döşemesi.
Mutfak fayansları. Tezgah arası fayans.
Banyo seramik. Banyo fayans kaplama.
Laminant parke. Süpürgelik.
PVC doğrama. Ahşap pencere doğrama. Alüminyum doğrama.
Sineklik.
Cam balkon. Katlanır cam balkon.
Cam korkuluk. Kare küpeşte korkuluk.
Branda.
Duşakabin. Menfez. Havlupan.
İç kapılar. Çelik kapı.
Mutfak tezgahı. Banyo tezgahı.
Denizlik mermer. Kapı eşiği mermer.
Mutfak dolapları. Banyo dolapları. Elbise dolabı. Kiler dolabı. Kombi dolabı.
Portmanto. Vestiyer.
Giyinme odası dolabı.
Çocuk odası dolabı. Bebek dolabı. TV ünitesi.

Su tesisatı, elektrik tesisatı, yalıtım, badana, banyo ve mutfak tadilatları gibi pek çok tadilat türü bulunur. Bu tadilatları yaptırmak için yeni bir eve taşınmanız şart değildir. Çoğu zaman kendi yaşadığınız evde de bir takım onarımlar ve tamirat işlemleri gerekebilir.

 

Tadilat işleri yaptırmak isteyenler

Tadilat İşleri Yaptırmak İsteyenler
Tadilat İşleri Yaptırmak İsteyenler

Halihazırda yaşamakta olduğunuz eviniz için tadilat işleri nelerdir diye düşünürseniz cevap basittir. Bunun için evde eskiyen, bozulan ya da doğru çalışmayan herhangi bir bölümün tadilatını tespit etmeniz yeterlidir. Bu tip tadilatlar genellikle elektrik ve su tesisatı arızaları, yerinden çıkan prizlerin onarımı, duvarda oluşan küf ve rutubetin temizliği ve önlenmesi, ısıtma sistemiyle ilgili tamiratlar gibi işler olabilir.

Yeni taşındığınız ya da inşa ettiğiniz bir ev için tadilat işleri çok daha çeşitlidir. Tadilat işleri yaptırmak isteyenler öncelikle bu işler hakkında bilgi edinmeli, daha sonra tadilata başlamalıdır.

 

Komple tadilat

Yeni bir evin komple tadilatı için yapılması gereken her türlü iş dikkatlice planlanmalıdır. Tesisat işlemleri gibi daha büyük boyutlu işlere öncelik verilmeli, detay işler ise en sona bırakılmalıdır. Duvar kağıdı kaplama işi gibi detay bir işlem, elektrik tesisatı konumlandırma gibi daha zor bir işlemden sonraya bırakılmamalıdır.

 

Bu yüzden planlama önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Bu kurala dikkat edilerek yapılan komple tadilat işlemi, daha kolay ve hızlı hallolacaktır. Ev tadilatında pratik bilgiler yardımıyla, tadilat sorunlarınızı kolaylıkla çözebilirsiniz. Ölmez dekorasyon iç mimarlık hizmetleri, bu gibi durumlar için her zaman yanınızdadır.

 

Komple Ev Tadilatı Sıralaması
Komple Ev Tadilatı Sıralaması

Komple ev tadilatı için atılması gereken öncelikli adım planlamadır. Bu aşamada ev ile ilgili tadilat ihtiyaçları belirlenmeli ve sıralanmalıdır. Komple ev tadilatı sıralaması genel işlemlerden özele doğru yapılmalıdır. İhtiyaçlar belirlendikten sonraki bir diğer önemli konu piyasa araştırmasıdır. İhtiyacınız olan tadilatları belirledikten sonra, bütçenize uygun olacak şekilde bir piyasa araştırması yapmanızda fayda var.

 

Daha sonra tadilat aşaması başlar. Tesisat işlemi, yapılması gereken ilk tadilat işlemidir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, evinizin eşyalarını tadilattan önce seçmektir. Örneğin, tercih ettiğiniz aydınlatma sistemine uygun bir elektrik tesisatı yapmanız gerekebilir. Önce elektrik tesisatını yapar, sonra aydınlatma sistemini seçerseniz, uyuşmazlıklar çıkabilir. Bu da yeni bir tadilatı gerektirebilir.

 

Tesisat işlemleri gibi duvar ve fayansları kırma gerektiren büyük işlemler bittikten sonra, yalıtımla ilgili tadilatları yapabilirsiniz. Boya, badana, duvar kağıdı kaplama, alçıpan, avize takma gibi daha ince işleri ise en sona bırakmalısınız. Ev tadilat tamirat işleri nelerdir düşüncesindeyseniz, atılması gereken bu adımlara dikkat ederek, sağlıklı bir tadilat süreci gerçekleştirebilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

LÜTFEN FORM DOLDURUN